DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS IR LOŠIMUS A KATEGORIJOS AUTOMATAIS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI

DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲ

ĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI

DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS IR LOŠIMUS A KATEGORIJOS AUTOMATAIS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI

2025 m. „Formulės 1“ sezono lažybos ir statymai, koeficientai

2025 metų Formulės-1“ sezonas vyksta nepaprastai įdomiai ir konkurencingai. Nuo pat pirmųjų lenktynių jaučiamas didelis tempas, komandų strateginiai pokyčiai, o didžiausią intrigą kelia „McLaren“ ir „Red Bull“ pilotų kova.

Kiekvienas lenktynių savaitgalis pateikia naujų netikėtumų ir dramų, kurios įtraukia žiūrovus nuo starto iki finišo. Nepraleiskite svarbiausių datų ir sekite savo mėgstamus lenktynininkus – šis sezonas yra tikrai nepakartojamas.
 

Sezono naujovės ir aktualijos

Šiemet F1 didelį dėmesį skiria tvarumui – bolidai naudoja pažangesnes hibridines sistemas, o trasos vis labiau orientuotos į mažesnį anglies dvideginio išmetimą. Kai kurios komandos, pavyzdžiui, „Mercedes“ ir „Williams“, gerokai atnaujino savo techniką, o „Red Bull“ ir „McLaren“ išlaiko stabilų pranašumą dėl išvystytų aerodinaminių sprendimų.

Šį sezoną panaikintas pilotams atitenkantis taškas už greičiausią lenktynių ratą. Monako GP buvo įvesta taisyklė, liepianti pilotams atlikti bent 2 sustojimus.

Sezoną pradėjo net šeši naujokai – Oliveris Bearmanas („Haas“), Andrea Kimi Antonelli („Mercedes“), Jackas Doohanas („Alpine“), Gabrielis Bortoleto („Sauber“), Liamas Lawsonas („Red Bull“) bei Isackas Hadjaras („Racing Bulls“).
 

Svarbiausi 2025 m. F-1 sezono įvykiai

Formulės-1“ sezonas startavo kovo 16 dieną Australijoje, kur nugalėjo Lando Norrisas, o jau po savaitės Kinijoje pergalę šventė jo komandos „McLaren“ draugas Oscaras Piastri. Balandžio 6-ąją Japonijos GP pirmąją pergalę pasiekė čempiono titulą ginantis Maxas Verstappenas.

Nuo ketvirtojo iki šeštojo etapo Bahreine, Saudo Arabijoje ir Majamyje tris pergales iš eilės iškovojo O. Piastri, savotiškai nustumdamas L. Norrisą nuo pirmojo piloto „McLaren“ komandoje sosto. Jau po keturių pirmų etapų taškus buvo iškovojusios visos 10 komandų čempionate.

Imolos trasoje vėl nugalėjo M. Verstappenas, o legendiniame Monake pagaliau pergalę iškovojo ir L. Norrisas.

Tarp įsimintinų rezultatų yra „Ferrari“ komandoje debiutavusios daugkartinio pasaulio čempiono Lewiso Hamiltono pergalė Kinijos GP sprinto lenktynėse. Tiesa, „Ferrari“ sezono pradžioje lūkesčių neišpildo.

Tarp debiutantų puikiai atrodo „Mercedes“ jaunuolis Kimi Antonelli, Japonijoje tapęs jauniausiu visų laikų lenktynėse pirmavusiu pilotu. Stabiliai taškus renka „Williams“ pilotas Alexanderis Albonas, o štai „Red Bull“ jau po dviejų etapų Liamą Lawsoną pakeitė į Yuki Tsunodą.
 

Svarbiausios 2025 m. sezono datos

  • Liepos 6 d. – Didžiosios Britanijos GP (Silverstone)
  • Liepos 27 d. – Belgijos GP (Spa-Francorchamps) R
  • ugsėjo 7 d – Italijos GP (Monza)
  • Spalio 8 d. – Singapūro GP – viena įspūdingiausių naktinių lenktynių
  • Gruodžio 7 d. – Sezono finalas Abu Dabyje (Yas Marina Circuit)
  • Belgijoje, JAV GP, San Paule bei Katare šalia pagrindinių lenktynių vyks ir sprinto varžybos.
     

TOP-5 lenktynininkai 2025 m. sezone

Oscaras Piastri („McLaren“) – čempionato lyderis, laimėjęs 4 iš 7 pirmųjų sezono lenktynių, dar tris kartus finišavo trečias 

Lando Norrisas („McLaren“) – pradėjo čempionatą pergale, bet vėliau penkis sykius liko už komandos draugo 

Maxas Verstappenas („Red Bull“) – titulą ginantis čempionas, sezone jau pademonstravęs ir įspūdingų kvalifikacinių ratų, ir įspūdingų lenkimų trasoje 

Andrea Kimi Antonelli („Mercedes“) – po 7 etapų yra 7-as, kas yra geriausias rezultatas tarp visų debiutantų. Stabiliai renka taškus ir stebina brandžiais sprendimais 

Alexanderis Albonas („Williams“) – 6 iš 7 lenktynių baigė su taškais, kol kas yra geriausias pilotas, nevažiuojantis top-4 komandoje.

Skaityti daugiau

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek trunka F1 sezonas? Statymai gyvai internetu už F1.

„Formulės-1“ sezonas paprastai trunka nuo kovo iki lapkričio ir trunka maždaug aštuonis-devynis mėnesius. Jame vyksta lenktynės, vadinamos Grand Prix, kurios rengiamos įvairiose pasaulio trasose. Kiekvienais metais lenktynių skaičius gali šiek tiek skirtis, tačiau pastaraisiais sezonais buvo surengta apie 20-23 lenktynės. Šiais metais paskutinės lenktynės bus gruodžio 8 d.

Kaip F1 lenktynėse skiriami taškai?

Taškai „Formulėje-1“ skiriami atsižvelgiant į vairuotojų užimtą vietą kiekvienose lenktynėse. Pirmąją vietą užėmęs lenktynininkas gauna 25 taškus, už antrąją vietą – 18 taškų, o už trečiąją – 15 taškų. Taškai paskirstomi dešimčiai geriausių finišavusių lenktynininkų, o dešimtą vietą užėmęs vairuotojas gauna 1 tašką.

Papildomas taškas skiriamas vairuotojui, įveikusiam greičiausią ratą, jei jis finišuoja pirmajame dešimtuke. Šie taškai kaupiami visą sezoną ir lemia vairuotojų ir konstruktorių čempionatų įskaitą.

Kaip Betsson nustato F1 lažybų koeficientus?

F1 ir auto moto koeficientus lemia įvairūs veiksniai, į kuriuos mes atsižvelgiame prieš siūlydami juos. Šie veiksniai – tai naujausia vairuotojų ir komandų forma, istoriniai rezultatai konkrečioje trasoje, oro sąlygos ir kiti svarbūs kintamieji, pavyzdžiui, starto pozicijos ir bolidų atnaujinimai.

Betsson nustato koeficientus remdamiesi statistiniais modeliais, duomenų analize ir pan. Pavyzdžiui, vairuotojas, turintis gerus rezultatus tam tikroje trasoje ir neseniai iškovojęs pergalių, gali būti laikomas favoritu, todėl jo koeficientai gali būti mažesni, o mažiau patyrusio arba mažiau konkurencingą bolidą turinčio vairuotojo koeficientai gali būti didesni.

Kaip vairuotojai ruošiasi „Grand Prix“ savaitgaliui?

Savaitę prieš lenktynes vairuotojai praleidžia analizuodami ankstesnių lenktynių duomenis, susipažįsta su lenktynių trasa ir glaudžiai bendradarbiauja su inžinieriais, kad tiksliai sureguliuotų savo bolidus. Jie taip pat dalyvauja treniruotėse, kad išbandytų savo nustatymus ir strategijas. Šie pasiruošimo darbai ir kvalifikacinės sesijos nulemia jų starto poziciją starto rikiuotėje, kuri gali turėti didelę įtaką lenktynių rezultatams.